Ciekawość klientów nie zna granic. To dobrze. Mają prawo pytać o wszystko co jest potrzebne do podjęcia właściwej decyzji przy wyborze firmy leasingowej. Jeśli trafią na kompetentnego Doradcę, podjęta decyzja powinna być w 100% satysfakcjonująca.
Tysiąc złotych na auto
Ostatnio kilku klientów zapytało, czy rynek stanął faktycznie na głowie i za auto w leasingu trzeba płacić 2000 lub 3000 tysiące miesięcznie? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. To zależy od kilku czynników.
Zależy od tego jak drogie auto wybierzemy, jaką opłatę wstępną będziemy chcieli wpłacić. To determinuje wysokość kapitału, za który będziemy płacili i finalnie w dużej mierze przekłada się na wysokość raty miesięcznej. Długość finansowania to kolejny czynnik, który określa, ile kapitału miesięcznie spłacimy i również wpływa na wysokość miesięcznego obciążenia naszego budżetu. Jeśli do raty leasingu doliczymy jeszcze jakieś dodatkowe opłaty np. GAP, składkę za ubezpieczenie to finalnie może okazać, że faktycznie koszty leasingu przeciętnego auta to ok. 2000+ zł.
Ceny aut poszybowały w górę – to fakt. Można natomiast upolować ciekawą konfigurację na wyprzedaży roczników i wówczas w rozsądnej cenie dostaniemy dobrze doposażone auto.
Klienci dopytywali, czy za tysiąc złotych („tysiaka”) są w stanie zrobić finansowanie na auto np. dla handlowca. Jest taka możliwość. Przymierzyłem się do zbudowania takiej przykładowej propozycji.
Wybrałem kilka samochodów, w przypadku których mogę ze swojej strony zapewnić ceny z odpowiednim rabatem.
Propozycja pojazdów
Moje propozycje – auta dla handlowca to:
1. Skoda Fabia 1.0 TSI DSG (2025) z automatem łatwiej w mieście;
2. Ford Focus 1.0 EcoBoost ST-Line X (2025) typówka w manualu dla handlowca;
3. Renault Clio 1.0 TCE z LPG (2025) egzemplarz z gazem dla oszczędnych;
4. Peugeot 208 1.2 PureTECH Allure S&S (2025) dla fanów francuskiej motoryzacji;
5. Toyota AygoX 1.0 benzyna Comfort (2025) – zwinny maluch do miasta;
Koszty miesięczne możecie zobaczyć na załączonym filmiku. Jest to przykładowa cena netto. Cena nie zawiera ubezpieczeń i innych opłat. Mamy tam tylko finansowanie. Ciekawi jesteście przy jakich parametrach udało się złapać takie kwoty? Piszcie do mnie!